پانسیون و سالن مطالعه سمر

صحیح نشستن

صحیح نشستن

طرز صحیح نشستن روی صندلی

– ما به نسلی تعلق داریم که به نشستن عادت کرده اند. تقریباً سه چهارم از ما در تمام روز در حالت نشسته قرارداریم. این عقیده که اگر کارگران بتوانند بنشینند در کار  مؤثرترعمل می کنند،

در آغاز قرن جاری ظاهرشد؛ اما اخیرً مشخص شده است که حالت نشستن، فشار بیشتری روی دیسک ها اعمال می کند.

بدین علت است که برخی محققان بر این عقیده هستند که ستون فقرات مردها برای نشستن اختصاص نیافته است. اگرچه در دنیای امروزی کسی نمیتواند بدون آنکه بنشیند، کاری را به پیش ببرد.

بنابراین به عواملی که مربوط به کجا و چگونه نشستن می شوند باید توجه کافی بکنیم. کارپژوهی آن شاخه از علم است که به مطالعه نحوه طراحی شکل اسباب خانه، مانند صندلی که متناسب با ستون فقرات باشد، می پردازد. متخصصان این علم پیشنهاد داده اند که برای یک  صندلی راحت و مناسب جهت نشستن باید:

(۱) مهره های کمر کاملاً مورد حمایت  قرار گیرند.

(۲) صندلی دارای پشتی باشد که پنج تا ده درجه از حالت عمودی بازتر باشد.

(۳) جای نشستن صندلی باید چنان باشد که وزن فردی که روی آن می نشیند او را قادر سازد تا پاها را به زمین برساند و زانوانش اندکی بالاتر از سطح رانها قرار بگیرند.

(۴) سطح صندلی نباید چندان بلند باشد به طوری که مهره های کمر با پشت صندلی در تماس قرار بگیرند.

(۵) صندلی باید دارای دسته باشد.

ویژگی صندلی مناسب برای نشستن

– یک صندلی با پشتی مناسب باید دارای شکل(s) باشد که شبیه به مهره های کمر است. در عمل ممکن است پیداکردن چنین صندلی دشوار باشد ولی شما می توانید مبلمانی تهیه کنید که کاملاً مناسب گودی کمر شما باشد؛ به طوریکه در آن کاملاً احساس راحتی کنید.

میزان فشار به مهره های کمررا در وضعیت های مختلف نشان می دهد.

– صندلی هایی مناسب هستند که دارای پشتی راحت باشند. صندلی هایی که دارای پشتی است، باید ده درجه خمیدگی داشته باشد یا بتواند به  سمت عقی خم شود. وزن  وارده به ستون مهره ها را کاهش بدهد و به عضلات پشتی فشار وارد نکند.  صندلی که بیش از اندازه پر باشد سبب  می شود که بدن هنگام نشستن، در آن فرورود؛ این خود سبب تاشدن ناخودآگاه مهره های کمر می شود.

سمر برای آسایش و آرامش شما تمام موارد را در نظر دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

×
×

سبد خرید